Kurs na sukces – projekt dla nauczycieli CKZiU

12.11.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#nauczyciel   #szkoła   #kurs   #złotów   

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie kończy się właśnie realizacja projektu finansowanego w ramach środków POWER. Dzięki niemu do Rimini wyjechały w ciągu dwóch ostatnich lat cztery grupy nauczycieli. We Włoszech brali oni udział w zajęciach szkoleniowych, wykładach oraz w zajęciach warsztatowych.

 

Tematyka kursów dotyczyła pracy z uczniami, ich motywowania, patrzenia krytycznego na problem i poszukiwania jego kreatywnych rozwiązań. Poza tym nauczyciele poznali nowe sposoby organizacji pracy w grupie, które bazowały na dwóch zasadniczych celach: motywowaniu ich do pracy na bazie realizacji projektów oraz kierowaniu liderem tych grup. W trakcie kursów nawiązywali oni również nowe kontakty zawodowe. Ponadto mieli także możliwość poznania włoskiego modelu edukacji i podziwiania nowoczesnego wyposażenia klasopracowni. Poznali podstawowe słownictwo w języku włoskim oraz rozszerzyli słownictwo zawodowe w języku angielskim. Dodatkowo mieli możliwość zwiedzenia słynnego miasta Toskanii - Florencji.

Na zakończenie mobilności każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz Europass Mobilność – dokument potwierdzający nabyte przez pracownika kwalifikacje zawodowe.

Niestety „wyjazdy” w czasie pandemii odbywały się w dużej mierze online. Kontakty z nauczycielami nawiązywano poprzez platformę google meet.Ten projekt na pewno dał nauczycielom nowe umiejętności, które teraz mogą z powodzeniem wdrażać podczas nauki zdalnej.


To może Cię także zainteresować:
Tragedia na drodze
Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego odbędzie się w Złotowie
Kolejne laptopy przekazane do szkoły

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / inf. i fot. CKZiU w Złotowie Patrycja Kajewska

Komentarze