"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #złotów   

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i mieszkańców Skica. Zorganizowany festyn dla najmłodszych był wyśmienitą okazją , aby w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” odbyły się prelekcje, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Atrakcji nie brakowało.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie promowali wspólnie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród najmłodszych. Zorganizowany w miniony weekend przez sołectwo Skica festyn był wyśmienitą okazją do realizacji przedsięwzięcia, które odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Policjanci i strażacy odwiedzając najmłodszych przygotowali im wiele atrakcji. Dzieci mogły zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Policjanci pokazali radiowozy oznakowane oraz te służące do obsługi wypadków drogowych. Można było do nich wsiąść, włączyć sygnały, założyć czapkę i poczuć się na chwilę prawdziwym policjantem. Powodzeniem cieszyły się również policyjne kamizelki oraz „lizak” drogówki. Funkcjonariusze rozdawali najmłodszym ulotki dotyczące bezpiecznego wypoczynku oraz naklejki promujące kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Rozmawiali z dziećmi o zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać, by wakacje były bezpieczne.

Spotkanie na świeżym powietrzu przebiegło w świetnej atmosferze, a organizatorów cieszy fakt, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Niejednokrotnie na twarzach dzieci pojawiały się uśmiechy, ale także zainteresowanie przedstawianymi przez mundurowych tematami związanymi z bezpieczeństwem podczas wakacji.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze