Kompletnie pijany wjechał w zaparkowany samochód

28.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pijany   #kierowca   #samochód   #parking   #złotów   

27-latek pomylił gaz z hamulcem i uderzył w zaparkowaną toyotę tak tłumaczył funkcjonariuszom przyczynę zdarzenia drogowego. Jak się okazało przyczyna była zupełnie inna. Brak wyobraźni i zdrowego rozsądku - tak można podsumować zachowanie mieszkańca miasta i uzasadnienie kolizji, kierował bowiem motorowerem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło 22 maja br. około godziny 21:30 na ulicy Kopernika w Złotowie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia jadący motorowerem marki Romet kompletnie pijany 27-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i uderzył w zaparkowany na parkingu przy ulicy Kopernika samochód marki Toyota Avensis. Osobowa toyota została poważnie uszkodzona. Na szczęście późna pora sprawiła, że w miejscu zdarzenia nie znajdowała się żadna postronna osoba. W trakcie rozmowy z policjantami kierujący w dość dziwny sposób tłumaczył przyczynę zdarzenia twierdząc, że pomylił gaz z hamulcem. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do trzeźwości motorowerzysty. Cała sytuację wyjaśniło badanie policyjnym urządzeniem kontrolno-pomiarowym, które wykazało u sprawcy kolizji blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. 27-letni złotowianin po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze