Kolejny miłośnik szybkiej jazdy stracił prawo jazdy

06.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prawo jazdy   #kierowca   #prędkość   #lipka   

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów ze złotowskiej drogówki. 22-letni pirat drogowy na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził osobowym nissanem 112 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący samochodem stracił prawo jazdy.

 

1 czerwca złotowscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Lipka zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” gnał swoim samochodem z prędkością 112 km/h. Piratem drogowym okazał się 22-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 22-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Złotowscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Policja przypomina, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

To może Cię także zainteresować:
Ukradł paliwo, spowodował kolizję i był poszukiwany
Łąkie (gm. Lipka): Łąkowskie Święto Dwóch Jezior
Awanse i wyróżnienia policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze