Kolejne interwencje straży w okresie żniwnym

30.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #wypadek   #zboże   #żniwa   #ogień   #pożar   #okonek   

Prowadzone intensywne prace żniwne, panujące warunki atmosferyczne odznaczające się m.in. wysoką temperaturą powietrza, powodują wzrost zagrożenia pożarowego zarówno podczas prac polowych jak również bezpośrednio na obszarach leśnych. W trakcie prac polowych należy zachowywać szczególną ostrożność również w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn rolniczych.

 

W dniu 25 lipca 2018. strażacy z KP PSP wspólnie z druhami z jednostek OSP Okonek, OSP Pniewo, OSP Jastrowie wraz z Zespołami Ratownictwa Medycznego w tym z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, prowadzili działania ratownicze. W okolicach m. Pniewo, na jednym z pól uprawnych, właśnie w trakcie prac żniwnych doszło do zdarzenia, w wyniku, którego operator kombajnu, znalazł się w zasobniku na zboże umiejscowionym wewnątrz maszyny rolniczej. Mężczyzna odniósł szereg obrażeń w wyniku bezpośredniego oddziaływania pracujących ruchomych podzespołów kombajnu.

Działania służb ratowniczych polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej z obrażeniami wewnątrz w/w zasobnika kombajnu zbożowego, wdrożeniu procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie ewakuacji i przekazaniu przybyłym Zespołom Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany, z licznymi obrażeniami został zabrany z miejsca akcji śmigłowcem LPR do jednego ze szpitali specjalistycznych.

Uwzględniając powyższe tragiczne skutki zdarzenie a także odnotowywane codziennie pożary w czasie prowadzonych prac żniwnych, STRAŻACY PONAWIAJĄ APEL O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOSCI, zarówno w zakresie bezpieczeństwa pożarowego jak również w trakcie obsługi i eksploatacji maszyn i pojazdów rolniczych.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Zawody wędkarskie strażaków powiatu złotowskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.psp.wlkp.pl / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia : KP PSP Złotów

Komentarze