Klęska suszy. Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim

06.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#susza   #wideokonferencja   #wojewoda   #urząd   #starosta   #wójt   #burmistrz   #złotów   

W auli im. Adama Krysińskiego w Starostwie Powiatowym w Złotowie 3 sierpnia br. przed południem odbyła się wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim, do udziału w której zaproszono wójtów i burmistrzów z powiatu złotowskiego oraz przedstawicieli powiatowych struktur Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy starostwa – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bronisław Kalas oraz Adrianna Sobotka i Kaja Majda z Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego.

 

Wideokonferencję zorganizowano w związku z potrzebą przyspieszenia prac nad szacowaniem strat wyrządzonych w tym roku przez suszę i powódź. Jak istotny jest to temat, pokazują liczby. W powiecie złotowskim łącznie rolnicy złożyli 1592 wnioski suszowe. Najwięcej – 462 – w gminie Złotów. W gminie Krajenka wystosowano 232 wnioski, w gminie Zakrzewo – 223, w gminie Okonek – 222, w gminie Lipka – 215, w gminie Tarnówka – 116, w gminie Jastrowie – 112, a w mieście Złotowie – 10.

W pierwszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele województwa, w drugiej zaś udzielono go uczestnikom z poszczególnych powiatów.

Z mikrofonu skorzystali m.in. wiceburmistrz Okonka Bronisława Ćwikła, sołtys wsi Kruszki (gmina Okonek) Ryszard Przybylski oraz rolnik Krzysztof Sochacki. Na forum poruszono nie tylko temat tegorocznych szkód wyrządzonych przez suszę, ale również strat spowodowanych przez gradobicie i ulewne deszcze w lipcu 2017 roku.

 

To może Cię także zainteresować:
Złotów: Złotowska biesiada ze smakiem
Zarząd Powiatu Złotowskiego podjął tysięczną uchwałę
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska / foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze