Kierowca po narkotykach, a pasażer z narkotykami

28.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #kierowca   #auto   #kontrola   #lipka   

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 25-latka, który pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Ford. Dodatkowo 23-letni pasażer posiadał przy sobie ponad 13 gramów marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

W sobotę, 20 kwietnia br., w godzinach popołudniowych policjanci z Posterunku Policji w Lipce podczas pełnienia służby na terenie gminy Lipka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. W momencie, gdy policjant podchodził do pojazdu, kierowca pośpiesznie próbował schować foliowy woreczek a pasażer próbował niezwłocznie opuścić samochód osobowy. 

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że odrzucony woreczek foliowy należy do pasażera, 23-letniego mieszkańca gminy Łobżenica. Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana. Natomiast siedzący za kierownicą 25-latek zachowywał się bardzo dziwnie. Nie potrafił logicznie odpowiedzieć na żadne z zadawanych przez policjantów pytań stało się więc oczywiste, że może znajdować się pod wpływem działania środków odurzających. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 

W Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie funkcjonariusze przeprowadzili test, który potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana o wadze ponad 13 gramów. Kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie po zbadaniu przez lekarza wyszło na jaw, że jechał fordem będąc pod wpływem narkotyków. 

Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnej celi. W niedzielę śledczy przedstawili młodym mężczyznom zarzuty. 23-letniemu pasażerowi grożą 3 lata więzienia za posiadanie środków odurzających. Z kolei na dwa lata więzienia sąd może skazać kierowcę forda.


To może Cię także zainteresować:
Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór
Policjanci eskortowali ciężarną kobietę do szpitala
Lipkowskie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze