Jubileuszowa, XXV edycja festiwalu Blues Express za nami

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#muzyka   #koncert   #dworzec   #zakrzewo   

W minioną sobotę Zakrzewo po raz kolejny zamieniło się w bluesową stolicę Polski. Wszystko za sprawą inicjatywy, którą równo ćwierć wieku podjęli Barbara i Henryk Szopińscy – rodzice festiwalu Blues Express, który z całą pewnością można dzisiaj określić mianem kultowego.

 

Przez lata bowiem przez zakrzewską scenę przewinęło się mnóstwo gwiazd gatunku – nad jeziorem Proboszczowskim, w naturalnie ukształtowanym, leśnym amfiteatrze grała czołówka polskiej sceny blusowej: m.in. Dżem, Kasa Chorych, Nocna Zmiana Bluesa i Shakin` Dudi. Nie brakowało również wykonawców z najróżniejszych zakątków świata – m. in. z USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Czech, Austrii, Białorusi.

W tym roku, podczas jubileuszowej, XXV edycji publika mogła posłuchać m.in. Voo Voo, Gangu Olsena i Obstawy Prezydenta. Tradycyjne zagrała też kapela Blues Flowers, która, podobnie jak festiwal, świętowała ćwierćwiecze istnienia.

Z uwagi na ten fakt w Zakrzewie posypały się gratulacje. Wspaniałej imprezy, zawsze wysokiego poziomu i dobrej marki festiwalu Barbarze i Henrykowi Szopińskim pogratulowali m.in. Starosta Złotowski Ryszard Goławski oraz wójt gminy Zakrzewo Henryk Dobrosielski.

Warto podkreślić, że Powiat Złotowski finansowo wsparł organizację tego przedsięwzięcia.

Pociąg do bluesa

Zakrzewo, jak zawsze, było docelowym przystankiem. Wcześniej fani gatunku bawili się na stacjach w Poznaniu, Rogoźnie, Chodzieży, Pile, Krajence i Złotowie. W każdej z wymienionych miejscowości czekały na nich muzyczne niespodzianki – zagrali m.in. Sama River Blues, Blues Szwagiers, The Road Dogs i Sixty Seven. Było czego posłuchać! Było też na co popatrzeć, bo skład tradycyjnie ciągnął piękny, wiekowy parowóz.

 

To może Cię także zainteresować:
Będzie chodnik w Czernicach. Roboty rozpoczną się wiosną
Pożar budynku stolarni w Zakrzewie
Spotkanie z senatorem w Zakrzewie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl / P. Kajewska i A. Ławniczak

Komentarze