Jednej doby dwukrotnie zatrzymany z sądowym zakazem

02.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #kierowca   #auto   #sąd   #zakaz   #tarnówka   

Dwukrotnie w ciągu jednej doby, w odstępie zaledwie kilku godzin, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki zatrzymali kierowcę, który nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 21-pilanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie teraz surowe konsekwencje, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek 27 grudnia bieżącego roku policjanci złotowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze ustalili, że w maju 2017 roku Sąd Rejonowy w Pile wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje do maja 2022 roku. 

Mieszkaniec Piły został poinformowany, że za popełnione przestępstwo niestosowania się do wyroku sądowego, ponownie stanie przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych czynności, 21-latek został zwolniony.

Niewiele jednak robił sobie z konsekwencji, jakie mu grożą, ponieważ po kilku godzinach wsiadł ponownie za kierownicę samochodu. Ponownie został jednak zauważony przez policjantów przeprowadzających wcześniejszą kontrolę drogową, którzy doskonale wiedzieli, że mężczyzna ten nie powinien poruszać się po drodze samochodem. Tym razem nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Ptusza. 

W chwili, gdy stróże prawa zbliżyli się do pojazdu i podali sygnały świetlno-dźwiękowe do zatrzymania, 21-latek był kompletnie zaskoczony kolejną policyjną kontrolą. Samochód, którym się poruszał odholowano na parking strzeżony, a nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzuty dwukrotnego niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Policyjne działania "Prędkość - Zero Tolerancji"
Pijany kierowca zakończył podróż dachowaniem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Złotów

Komentarze