Inspekcja gotowości operacyjnej na terenie powiatu złotowskiego

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #las   #złotów   

W dniu 3 lipca 2017r., w godzinach popołudniowych zespół inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu w ramach sprawdzenia gotowości operacyjnej oraz przygotowania jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu złotowskiego i powiatu pilskiego do działań ratowniczych na obszarach leśnych przeprowadził kontrolę w zakresie gotowości do podejmowania działań gaśniczych podczas pozorowanego pożaru lasu.

 

Do działań zadysponowano łącznie 4 zastępy gaśnicze oraz 3 specjalne z Komend PSP oraz 8 jednostek OSP, łącznie do działań skierowano 57 strażaków. Ocena obejmowała organizację terenu akcji, organizację łączności na potrzeby KDR, zachowanie ciągłości działań gaśniczych poprzez właściwą organizację zaopatrzenia wodnego w tym stworzenie bufora wodnego, umożliwiającego zachowanie ciągłości działań gaśniczych, wymaganą ilością prądów wodnych na danym odcinku działań.

Przeprowadzona kontrola, której przewodniczył Naczelnik wydziału operacyjnego KW PSP mł. bryg. Tomasz Grelak, wykazała prawidłową realizację ćwiczebnego założenia przez uczestniczące i poddane inspekcji jednostki ochrony przeciwpożarowej i wpisuje się w realizowane cyklicznie ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego związane z podejmowaniem działań gaśniczych podczas pożarów na obszarach leśnych. Doskonalenie działań o takiej tematyce w północnej Wielkopolsce jest szczególnie uzasadnione ze względu na odsetek powerzchni jaki zajmują obszary leśne, tylko w powiecie złotowskim stanowią blisko połowę powierzchni zajmując szacunkowy obszar blisko 80 tysięcy hektarów.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / KO/KW| foto: pspzlotow.fundata.pl

Komentarze