III Piknik Rodzinny „W rodzinie moc – nie przemoc!”

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piknik   #rodzina   #jastrowie   

Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury 7 października 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017r. odbyła się trzecia edycja pikniku rodzinnego pn. „W rodzinie moc – nie przemoc!” tym razem w Sypniewie. Impreza miała przede wszystkim charakter profilaktyczno - edukacyjny. Głównym przesłaniem pikniku było to, abyśmy nie pozostawali bierni na przemoc i problemy drugiego człowieka a także to, abyśmy sami mieli odwagę sięgnąć po pomoc w przypadku doświadczania lub bycia świadkiem przemocy lub mając problem z uzależnieniem czy współuzależnieniem.

 

Piknik rozpoczęto wypuszczeniem przez najmłodszych 50 balonów wypełnionych helem z wiadomością, że „W RODZINIE MOC – NIE PRZEMOC!”.

Na jednym z większych stoisk pracownicy MGOPS w Jastrowiu a wśród nich asystencji rodziny, pracownicy socjalni a także członkowie Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastrowiu udzielali informacji o możliwościach, w zależności od problemu, uzyskania stosownej pomocy. Na stoisku dostępne były ulotki i informatory, m.in. dot. zjawiska przemocy, uzależnia od alkoholu, narkotyków w tym dopalaczy a także miejsc, głównie na terenie gminy Jastrowie i powiatu złotowskiego, w których można skorzystać m.in. z pomocy terapeuty, psychologa czy prawnika. Na jednym ze stoisk strażacy z OSP Sypniewo instruowali wszystkich odważnych, którzy nie bali się spróbować swych sił na fantomie, w jaki sposób powinno przebiegać udzielenie pierwszej pomoc w nagłych wypadkach. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Komendy Policji Powiatowej w Złotowie i Komisariatu Policji w Jastrowiu, na którym policjanci prewencyjnie znakowali rowery wszystkim, którzy postanowili na piknik przybyć tym środkiem lokomocji.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Jastrowiu miał bardzo ciekawe stoisko ze swoimi, własnoręcznie wykonanymi artykułami. Były to m.in. torby, legowiska dla zwierząt, poduchy i wiele innych przepięknych artystycznych rozmaitości. Równie wspaniałe rękodzieła artystyczne z wielką pasją prezentowała pani Sylwia.

Ponadto panie z MGOPS w Jastrowiu częstowały wszystkich miseczką zupy.

Dzieci wytrwale oczekiwały w kolejce na pomalowanie twarzy w ciekawe bajkowe motywy. Tym zajęły się wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Nr 2 w Jastrowiu pod okiem pani Ani Kabattek. Do dyspozycji najmłodszych był dmuchany zamek.

Swoim życiem artystycznym tętniła też scena. Wystąpiły solistki z WDK w Sypniewie, wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Nr 2 w Jastrowiu oraz pani Ania Bielecka ze swoją ekspresyjną ZUMBĄ własnej choreografii.

Popularnością cieszył się konkurs pn. „zadaniowe baloniki”, których zawartość dotyczyła głównie tematyki szczęśliwej rodziny, ale także możliwości uzyskania pomocy na wypadek przemocy w rodzinie. Ku wielkiemu zaskoczeniu nawet najmłodsze dzieci potrafiły podać numer alarmowy, wymienić cechy szczęśliwej rodziny czy podać używki, które zagrażają nie tylko zdrowiu, życiu ale i szczęściu w rodzinie. Inne konkursy, które były przeznaczone dla całych rodzin to min. „jaka to melodia”, „sportowo – to zdrowo”, konkurs na stworzenie latawców pn. „odlotowe latawce’.

Główni realizatorzy zadania to Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrowiu z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastrowiu oraz Urząd Gminy i Miasta Jastrowie.

Współorganizatorzy pikniku to Ośrodek Kultury w Jastrowiu, Wiejski Dom Kultury w Sypniewie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jastrowiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Sypniewie, Komisariat Policji w Jastrowiu, Komenda Powiatowa Policji w Złotowie. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i współudział w tak ważnym przedsięwzięciu. Piknik został sfinansowany z budżetu Gminy i Miasta Jastrowie.

 

To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem
Sesja Rady Miejskiej w Jastrowiu
Wigilia dla seniorów w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: jastrowie.pl / GKPiRPA

Komentarze