II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP

16.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #wośp   #rekord   #pieniądze   #zbiórka   #dzieci   #zdrowie   #złotów   

Tegoroczny II Złoty Bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Ludzi w Biegu i złotowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w rekordy. Do puszek udało się zebrać – uwaga – 15.722, 88 zł! To o ponad 7 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku! Pieniądze, zgodnie z zapowiedziami Jerzego Owsiaka, przeznaczone zostaną na „wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”. Cel ten wsparli wszyscy biegacze i „kijkarze”, którzy 14 stycznia, stanęli na bieżni stadionu przy ul. Wioślarskiej w Złotowie i którzy razem pokonali imponujący dystans 3960,37 km! Podczas pierwszej edycji udało się „wykręcić” 3885,90 km, i w tej materii padł zatem kolejny rekord. Przez dwie godziny pracowało na niego dokładnie 457 osób (o 181 więcej niż w 2017 roku).

 

Sygnał do startu dał uczestnikom II Złotego Biegu Starosta Złotowski Ryszard Goławski, który otworzył tę imprezę wraz z Burmistrzem Miasta Złotowa Adamem Pulitem.

Powiat Złotowski wsparł organizację tego udanego przedsięwzięcia.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny sukces złotowskiego Ogólniaka w Wielkopolsce
Pomnik ks. Patrona Bolesława Domańskiego odsłonięty
Ukradł paliwo, spowodował kolizję i był poszukiwany

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze