Groźny wypadek na moście

17.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #most   #jastrowie   

Krótko przed północą 17 lutego 2021 roku do stanowiska kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej DW 188 pomiędzy Jastrowiem a miejscowością Górzna (Gmina Złotów).

 

Informacja wskazywała na udział trzech pojazdów (jedna ciężarówka i dwa samochody osobowe). Do działań skierowano zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa i OSP z Jastrowia.

W chwili dojazdu służb droga była całkowicie zablokowana przez pojazd ciężarowy, który w wyniku bardzo złych warunków pogodowych wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne na moście. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach, nie doznając obrażeń.

W miejscu poprzedzającym rozbitą ciężarówkę doszło do zderzenia jeszcze dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Po przebadaniu przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego wszyscy pozostali w miejscu zdarzenia.

Strażacy wraz z policjantami wstrzymali całkowicie ruch na danym odcinku drogi, zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów, oświetlono teren akcji. W celu udrożnienia ruchu i zniwelowania powstałego zagrożenia, śliskości jezdni wezwano dodatkowe służby pomocy drogowej, piaskarkę, dźwig. Po zabraniu przez służby techniczne uszkodzonych pojazdów usunięto resztki powypadkowe, przywrócono ruch na drodze.

Zdarzenie było obsługiwane łącznie przez osiem pojazdów wszystkich służb, jedenastu strażaków i 9 osób pozostałych podmiotów. Akcja trwała ponad 5 godzin.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar w Drożyskach Wielkich
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / Opracowanie: st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Komentarze