Google a pozycjonowanie stron - co warto wiedzieć?

19.10.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pozycjonowanie stron www w Google to dziś konieczność dla niemal każdej firmy. Konkurencja wśród przedsiębiorstw oferujących podobne produkty i usługi poprzez internet stale rośnie, przez co siłą rzeczy wyszukiwarki nie mogą wyświetlać wszystkich wyników wyszukiwania na jednej stronie. Wręcz przeciwnie, często organiczne wyniki wyszukiwania dla popularnych fraz, takich jak na przykład „salon fryzjerski Warszawa” mogą mieć aż kilkadziesiąt lub kilkaset stron. Aby osiągnąć jak najwyższą pozycję w takich wynikach, należy zadbać o pozycjonowanie strony firmy.  

 

Celem każdej firmy lub osoby posiadającej stronę internetową powinna być jak najwyższa pozycja witryny w organicznych wynikach wyszukiwarki Google. W jaki sposób jednak to osiągnąć? Znajomość zasad działania wyszukiwarki Google a pozycjonowanie stron są ze sobą ściśle powiązane. SEO, czyli skrót od angielskiego określenia „Search Engine Optimazation” oznacza optymalizację strony pod kątem algorytmów, na podstawie których działa wyszukiwarka internetowa.  

Na czym polega pozycjonowanie stron www w Google? 

Aby pozycjonowanie stron internetowych było skuteczne, należy przeprowadzić je skrupulatnie od początku do końca. Początek działań pozycjonerskich to zawsze audyt SEO, podczas którego doświadczeni webmasterzy przeprowadzają analizę techniczną witryny. Aby strona była chętnie indeksowana przez wyszukiwarki internetowe, musi zostać napisana poprawnie, a także posiadać wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. To tylko jedne z wielu przykładów optymalizacji strony zgodnie z aktualnymi wytycznymi Google.  

Gdy zespół webmasterów wykona już swoją pracę, pora zadbać o content marketing. W obrębie witryny muszą pojawić się wartościowe, odpowiednio skonstruowane treści dodatkowo nasycone frazami kluczowymi. Dobór słów kluczowych nie jest ani intuicyjny, ani przypadkowy. Służą do tego specjalne narzędzia, za pomocą których można zweryfikować, jakie hasła są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę internetową przez potencjalnych klientów danego przedsiębiorstwa.  

Efekty gwarantowane przez pozycjonowanie strony firmy 

Pozycjonowanie stron www w Google to nie jednorazowe działanie, a stały proces, któremu należy bacznie się przyglądać. Dlatego specjaliści SEO dbają o regularnie sporządzane analizy i raporty na temat skuteczności wprowadzonych działań pozycjonerskich. Należy obserwować przede wszystkim aktualną pozycję witryny w Google i dążyć do tego, by była jak najwyższa. Wysoka pozycja strony w wynikach wyszukiwania Google gwarantuje większą liczbę odwiedzin witryny. To zysk nie tylko wtedy, gdy oferujemy produkty lub usługi. Często odwiedzana strona może skusić do współpracy także reklamodawców lub inne przedsiębiorstwa.    Dane statystyczne wskazują na to, że w przypadku strony, która znajduje się na 1. miejscu wyników wyszukiwania, można liczyć na aż 32,5% wejść ze wszystkich użytkowników, którzy wyświetlili wyniki. Dodatkowo statystyki informują również o tym, że w przypadku strony znajdującej się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania aż 91,5% wszystkich odwiedzin witryny pochodzi z organicznych wyników Google.

Dobrze wypozycjonowana strona internetowa stanowi zatem oszczędność środków finansowych. Za wyświetlanie linku odsyłającego do witryny w organicznych wynikach Google nie trzeba płacić, w przeciwieństwie do kampanii reklamowych w mediach społecznościowych czy w Google Adwords.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Materiał partnera

Komentarze