Gminny Dzień Sołtysa w Starej Wiśniewce

19.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sołtys   #święto   #życzenia   #zakrzewo   

W miniony piątek w sali wiejskiej w Starej Wiśniewce odbyło się spotkanie władz gminy z sołtysami pełniącymi swoje funkcje w minionej kadencji. 11 marca obchodzone jest w Polsce święto wszystkich sołtysów. Jego pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne.

 

Dzień Sołtysa ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w życiu polskiej wsi. W sołectwach rozpoczynają się właśnie zebrania wyborcze, podczas których zmieni się władza w części spośród czternastu wsi, zatem tegoroczne spotkanie zorganizowane z inicjatywy władz gminy było zapewne ostatnim w takim składzie osobowym.

Wójt Marek Buława wraz z zastępcą, Dorotą Murach, wręczyli wszystkim obecnym w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy podziękowania za wkład pracy na rzecz dobra wspólnego oraz zaangażowanie w życie sołectwa w minionej kadencji. Życzyli przy tym, aby dalsza działalność była nadal źródłem radości i dumy oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów, zarówno osobistych, jak i zawodowych. 


To może Cię także zainteresować:
Elżbieta Filip Sołtysem Ziemi Złotowskiej 2018
Chodnik w Czernicach - II etap inwestycji już wkrótce
Zakrzewo za strajkiem, Stara Wiśniewka przeciwko

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl

Komentarze