Francuzi odwiedzili Zakrzewo

06.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wizyta   #urząd   #samorząd   #przyjaciele   #współpraca   #francja   #zakrzewo   

Rok 2019 zakończył się miłym akcentem – wizytą przedstawicieli zaprzyjaźnionej francuskiej gminy Mouroux w Urzędzie Gminy Zakrzewo.

 

Historia przyjaźni polsko-francuskiej w gminie Zakrzewo ma już długą tradycję, sięgającą początków lat 90-tych ubiegłego stulecia. Przez cały ten czas wzajemne relacje, najpierw z Coloumiers, następnie zaś z Mouroux, trwały na różnych płaszczyznach, choć skoncentrowane były głównie wokół kultury. Ostatecznie, pomimo chwilowego rozluźnienia więzi, udało się sformalizować wzajemne relacje i gminę Zakrzewo oraz merostwo Mouroux łączy oficjalne partnerstwo.

W ostatni dzień 2019 roku przedstawiciele stowarzyszenia przyjaźni Jumelage Zakrzewo-Mouroux, którzy przebywali w Polsce, postanowili odwiedzić Urząd Gminy. Spotkanie z udziałem wójta Marka Buława oraz zastępcy wójta, Doroty Murach, przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Była to doskonała okazja do podsumowania minionego roku, podczas którego delegacja gminy gościła we Francji, jak i omówienia planów na przyszłość. W związku z faktem, że spotkanie to odbywało się 31 grudnia, na ręce władz Francuzi złożyli serdeczne życzenia noworoczne dla wszystkich mieszkańców gminy Zakrzewo.


To może Cię także zainteresować:
O drogach z władzami powiatowymi
Centrum Idei Rodła z dofinansowaniem
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl

Komentarze