Forum Rolnicze Powiatu Złotowskiego

26.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#forum rolnicze   #powiat złotowski   

Od początku stycznia na terenie całej Wielkopolski po raz jedenasty organizowane się fora rolnicze, nad którymi patronat sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

 

Forum Rolnicze Powiatu Złotowskiego odbyło się 21 lutego br. w auli im. Adama Krysińskiego w starostwie powiatowym. Serdecznie witając licznie zgromadzonych gości otworzył je Przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Złotowie Zygmunt Wiśniewski. Następnie głos zabrał Wicestarosta Złotowski Daniel Sztych. Gospodarz spotkania podziękował obecnym za gotowość do podjęcia rozmów na różne, również trudne tematy i licząc na konstruktywną wymianę zdań zachęcił do aktywnego uczestnictwa w forum.

Nim przystąpiono do realizacji porządku spotkania, goście mieli jeszcze okazję wysłuchać Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka, który na temat polskiego rolnictwa mówił w ujęciu lokalnym, krajowym oraz europejskim. Parlamentarzysta poruszył wiele tematów – skupił się m.in. na Afrykańskim Pomorze Świń, sprawach związanych z melioracją oraz stanie dróg rozważanym w kontekście ciężkiego sprzętu, którego używają dzisiaj rolnicy.

W dalszej części forum wystąpili prelegenci – przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Omówiono m.in. działania uruchamiane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działalność KOWR oraz możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa, a także działania w zakresie bioasekuracji, w szczególności w gospodarstwach trudniących się hodowlą trzody chlewnej i drobiu, w tym zagrożenia związane z ASF i grypą ptaków. Sporo uwagi poświęcono także zmianom wynikającym z ustaw Prawo Łowieckie i Prawo Wodne (w tym również „Programowi działań mających na celu ograniczenie odpływu azotu”).

Forum zakończyło się dyskusją.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. działacze samorządu terytorialnego i rolniczego, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych oraz związków działających w otoczeniu rolnictwa.

Do udziału w forum zaprosili Piotr Walkowski – prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Ryszard Goławski – Starosta Złotowski oraz Zygmunt Wiśniewski – przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Złotowie.

Powiat Złotowski reprezentowali wicestarosta Daniel Sztych, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bronisław Kalas oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego Jadwiga Harbuzińska-Turek.

 

To może Cię także zainteresować:
Powiat Złotowski i Powiat Gifhorn - to już 15 lat partnerstwa
Majówka 2018 bez wypadków drogowych
Seria wypadków drogowych w powiecie złotowskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze