Ekologiczna bomba odkryta w trakcie prac budowlanych

05.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#budowa   #inwestycja   #śmieci   #złotów   

Gmina Miasto Złotów wraz z Gminą Złotów realizują inwestycję polegającą na budowie nasypu i zmianie sposobu użytkowania wiaduktu położonego nad niedziałającą linią kolejową Złotów Jastrowie.

 

Wiadukt drogowy znajduje się przy granicy gmin i zapewniał komunikację pomiędzy Gminą Miasto Złotów a polami wsi Blękwit. Zgodnie z zapisami w protokołach kontroli okresowych obiektu - dalsze jego utrzymanie było niemożliwe. Budowa nowego nasypu ziemnego ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa komunikacji na drodze. 

Koszt realizacji inwestycji to niecałe 300 tys. zł. Prace powinny być zakończone do 12 kwietnia. 

W trakcie prac odkryto efekty prowadzonego wiele lat, nagannego procederu podrzucania śmieci pod wiadukt. Jakie są efekty takich nieodpowiedzialnych zadań pokazują zdjęcia. To ekologiczna bomba, której rozbrojenie jest dodatkowym priorytetowym zadaniem przy realizacji tej inwestycji.

Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka… Niech te zdjęcia będą przestrogą dla tych, którzy uważają, że te kilka śmieci wrzuconych do przydrożnego rowu nie ma, aż takiego znaczenia.


To może Cię także zainteresować:
Samorządowcy u marszałka Woźniaka
Młodzież przystąpiła do rywalizacji
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych gotowy do pracy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.pl

Komentarze