Dzielnicowy uratował bezdomnego mężczyznę

05.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pomoc   #bezdomny   #tarnówka   

Mocno wycieńczony i odwodniony 69-letni mężczyzna został uratowany w minioną środę dzięki reakcji dzielnicowego aspiranta sztabowego Sławomira Rummlera. Pełniący na co dzień służbę na terenie gminy Tarnówka policjant zauważył, że od dłuższego czasu nie miał kontaktu z mężczyzną. W czasie kontroli jednego z pustostanów w miejscowości Sokolna policjant odnalazł w stanie skrajnego wyczerpania 69-latka. Mężczyzna trafił już pod fachową opiekę medyczną. Gdyby, nie szybka pomoc dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence, mogłoby dojść do tragedii.

 

Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence zaniepokoił fakt, że od dłuższego czasu nie spotkał znanego mu 69-letniego bezdomnego. Aspirant sztabowy Sławomir Rummler postanowił poszukać mężczyzny wspólnie z policjantem służby kryminalnej z którym pełnił służbę i ustalić jego aktualne miejsce pobytu. Mimo, iż temperatura w ciągu dnia sięga kilkunastu stopni Celsjusza w nocy spada jeszcze w okolice zera stwarzając realne zagrożenie dla osób nie posiadających dachu nad głową. W poszukiwaniu bezdomnego dzielnicowy udał się między innymi do pustostanu stojącego w miejscowości Sokolna w gminie Tarnówka. Tam na prowizorycznym posłaniu odnalazł osłabionego i odwodnionego 69-latka. Mężczyzną, który z wycieńczenia nie potrafił utrzymać się na nogach, zaopiekowali się wezwani przez policjanta ratownicy medyczni. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie. 

Policja apeluje: Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych, każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony i może uratować komuś życie.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek dwóch osobówek na trasie do Piły
Złodziejski kwartet zatrzymany
Młodzież przystąpiła do rywalizacji

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / | foto: policja.pl / zlotow.policja.gov.pl

Komentarze