Dzieci odwiedziły złotowską komendę

04.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dzieci   #komenda   #złotów   

Dzieci pracowników jednej ze złotowskich firm odwiedziły ze swoim opiekunem Komendę Powiatową Policji w Złotowie. Najmłodsi zobaczyli na miejscu wszystko to, co wiąże się z codzienną służbą funkcjonariuszy. Nie obyło się także bez mnóstwa pytań i pamiątkowych zdjęć.

 

Każda tego typu wizyta i spotkanie to dla najmłodszych ogromne przeżycie i wielka atrakcja. Możliwość dotknięcia i bezpośredniego kontaktu z przedmiotami, które służą policjantom w ich służbie, a które zazwyczaj zobaczyć można tylko w telewizji sprawia dzieciom dużą radość. Kamizelka przeciwuderzeniowa, hełm, kajdanki, pałka policyjna i wiele innych przedmiotów tym razem były na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Uczniowie zajrzeli m.in. do celi dla aresztantów, zobaczyli salę odpraw i obejrzeli, na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji. Z małymi gośćmi rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie w domu i na ulicy. 

Piątkowa wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci małych gości. Być może również spotkanie z policją „od kuchni” będzie dla niejednego inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.


To może Cię także zainteresować:
Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór
Policjanci eskortowali ciężarną kobietę do szpitala
Policyjne podsumowanie majowego weekendu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze