Działania "Bezpieczny weekend"

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #droga   #auto   #kierowca   #prędkość   #powiat zlotowski   

W dniach 11 – 15 sierpnia złotowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Bezpieczny weekend”. Głównym celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas tego ostatniego wakacyjnego długiego weekendu.

 

W tych dniach możemy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych, podczas których policjanci zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nieprzestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Policjanci przeprowadzą też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i darować sobie jazdę po alkoholu. Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu oraz o dobry stan psychofizyczny kierowcy - siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci i trzeźwi. Nie spieszmy się, szybsza jazda nie zawsze oznacza szybszy dojazd do celu.

 

To może Cię także zainteresować:
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci podsumowali 2017 rok
Wypadek drogowy na DW188

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze