Dwa dni - dwóch zatrzymanych z narkotykami

21.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #narkotyki   #krajenka   

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. W drugim przypadku narkotyki zostały ujawnione podczas kontroli drogowej.

 

17 marca br. podczas legitymowania na terenie Krajenki, policjanci ujawnili u 20- letniego mężczyzny susz roślinny umieszczony w opakowaniu papierowym.

18 marca br. policjanci zatrzymali w Śmiardowie Krajeńskim do kontroli drogowej 22- latka kierującego motorowerem. Nerwowe zachowanie mężczyzny, wzbudziło podejrzenie mundurowych. Po krótkiej rozmowie policjanci powzięli przypuszczenie, że może on być pod wpływem środków odurzających. W trakcie wykonywanych czynności ujawniono przy mezczyźnie dwa woreczki strunowe, z zawartością suszu roślinnego.

Badania testerem narkotykowym wykazały, że ujawniony i zabezpieczony susz roślinny to marihuana w łącznej ilości ponad 30 porcji. Po przeprowadzeniu badania wstępnie ustalono, że motorowerzysta kierował pojazdem po drodze publicznej mając w organizmie zakazane środki.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nie kwestionowali swojej winy. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Ponadto po uzyskaniu szczegółowych wyników badań 22- letni kierowca motoroweru odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze