Duże konsekwencje "małego" pożaru

19.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #komin   #złotów   

15.01.2019r. w godzinach popołudniowych zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radawnicy oraz JRG Złotów interweniowały przy pożarze przewodu kominowego w miejscowości Radawnica.

 

W kontekście częstego występowania tego typu zdarzeń na terenie powiatu złotowskiego można by sądzić iż działania straży i tym razem były rutynowe i polegały na wygaszeniu paleniska, wygaszeniu palącego się zanieczyszczonego przewodu kominowego i dalszych standardowych czynności. Lecz w trwającej blisko trzy godziny akcji, strażacy relatywnie długo nie mogli doprowadzić do całkowitego zlikwidowania pożaru. Główną przyczyną takiego przebiegu działań były trudne uwarunkowania konstrukcyjne przewodu kominowego, min. fakt że komin był podzielony na kilka innych mniejszych przewodów. 

Aby skutecznie zlikwidować pożar na mocy decyzji dowódcy akcji wyburzono część ściany komina aby uzyskać dostęp do palącej się wewnątrz sadzy i zgorzeli węglowych, dopiero te działania pozwoliły zlikwidować zagrożenie. 

Przypadek ten obrazuje skutki na pozór „zwykłego” pożaru komina, pomyśleć można; „przecież nic poważnego, dom się nie spalił” ale straty jednak są bo poważna naprawa przewodu kominowego to nie „kilka” złotych a obligatoryjny zakaz użytkowania komina do czasu ponownego odbioru technicznego po naprawie to przykra perspektywa zwłaszcza w sezonie zimowym.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"
XII sesja Rady Powiatu Złotowskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie; st. str. Piotr Żurek Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze