Doskonalenie zawodowe strażaków w czerwcu 2017

 

1.Sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych. Pneumatyczny sprzęt ratowniczy na wyposażeniu JRG - skokochron, namiot ewakuacyjny, poduszki wysokociśnieniowe, wykorzystanie podczas działań. Parametry taktyczne i techniczno-użytkowe sprzętu, możliwości wykorzystania podczas różnorakich działań ratowniczych, bhs podczas sprawiania i obsługi sprzętu.

2. Ratownictwo na obszarach wodnych, ćwiczenia na obiektach Przeprowadzono ćwiczenia w zakresie realizacji działań ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym przewidzianym dla KSRG oraz podczas współdziałania z grupami specjalistycznymi. Zajęcia obejmowały przygotowanie do działań na akwenie, wodowanie jednostek pływających, podejmowanie osób poszkodowanych z powierzchni wody, wykorzystanie innego sprzętu ratowniczego w tym ubrań wypornościowych oraz desek lodowych. Równolegle dokonano rozpoznania operacyjnego jeziora Borówno, które jako atrakcyjny akwen turystyczny wykorzystywane jest szczególnie intensywnie przez turystów w okresie letnim. Przeprowadzone rozpoznanie w zakresie dojazdu do linii brzegowej, możliwości wykorzystania dostępnych tzw. slipów, pozwoliła na dalsze doskonalenie działań w przypadku wystąpienia rzeczywistych zdarzeń wymagających interwencji JOP.

3. Taktyka zwalczania pożarów. Sposoby i zasady dostarczania wody na duże odległości podczas działań gasniczych. Organizacja zaopatrzenia wodnego w celu zachowania ciągłości działań poprzez wykorzystanie możliwości dowożenia, przetłaczania, przepompowywania lub łączenia róznych sposobów z uwzględnieniem posiadanego potencjału ratowniczego i możliwosci poboru wody z dostępnych źródeł naturalnych lub sztucznych.

4. Inne działania w tym prewencja społeczna W ramach propagowania zagadnień ochrony przeciwpożarowej, w tym w szczególności realizacji akcji prewencyjnej pn. "Kręci Mnie Bezpieczeństwo" realizowano pokazy sprzętu oraz inne formy związane z przekazywaniem podstawowych informacji na temat róznorakich zagrożeń oraz skutecznych form zapobiegania w sytuacji wystąpienia sytuacji niebezpiecznych w naszym najbliższym otoczeniu.

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / tekst: mł.kpt. Krzysztof Olczak foto: KP PSP Złotów

Komentarze