Dokonał rozboju i posiadał narkotyki - został zatrzymany

24.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #rozbój   #narkotyki   #jastrowie   

Policjanci z Komisariatu w Jastrowiu zatrzymali 30-latka, który usłyszał zarzuty rozboju i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. W mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili również środki odurzające. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 9 stycznia 2019 roku około godziny 07:00 w Jastrowiu. 30-letni mieszkaniec Jastrowia dokonał rozboju na 27-latku. Bijąc mężczyznę rękoma po twarzy i kopiąc nogami po całym ciele zażądał wydania wszystkich posiadanych przedmiotów. W obawie o swoje życie i zdrowie zaatakowany mężczyzna wydał napastnikowi telefon komórkowy. Ponadto 30-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc pokrzywdzonemu pobiciem usiłował wymusić od niego 4 tysiące złotych. 

Z chwilą uzyskania informacji o zdarzeniu kryminalni, policjanci prewencji i dzielnicowi komisariatu w Jastrowiu niezwłocznie przystąpili do działania zmierzającego do zatrzymania sprawcy. 

W wyniku podjętych czynności o godzinie 10:00 policjanci zatrzymali 30-latka na terenie Jastrowia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali utracony telefon komórkowy i ustalili, że rozbój i usiłowanie wymuszenia nie były jedynymi „grzechami” podejrzanego. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. 

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz posiadania narkotyków. Za rozbój, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką
Ucieczkę zakończyła na budynku
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze