Dni Krajenki 2018

30.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rozrywka   #zabawa   #koncert   #muzyka   #krajenka   

Tegoroczne obchody Dni Krajenki trwające od 20 do 22 lipca przyniosły wielu wrażeń. Były to trzy niesamowite dni pełne muzyki i zabawy. Obchody rozpoczęły się w piątek od gier, zabaw, animacji dla najmłodszych mieszkańców Gminy i Miasta Krajenka. Organizatorzy zadbali o bogatą ofertę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zgromadzoną w tym dniu na stadionie miejskim w Krajence publiczność bawiły zespoły GOOOD oraz Nadmiar, czyli zespoły których wokaliści pochodzą z Krajenki. Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Anna Wyszkoni, której wspaniały koncert przyciągnął na krajeński stadion publikę z terenu całego powiatu i nie tylko.

 

Drugi dzień świętowania rozpoczęły gry i konkursy rodzinne. Na ten dzień nazwany „dniem zabawy” zaplanowany został maraton muzyki tanecznej w wykonaniu takich zespołów i artystów jak: Mikayla, Maczo, Mikesh, Zajefajni oraz Łukash. Występy tych wykonawców poprzedzone zostały koncertem Ewy Czajki. Zakończeniem drugiego dnia obchodów Dni Krajenki była zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych. Z kolei na zgromadzonych w kościele św. Anny czekał koncert przy świecach w wykonaniu kwartetu smyczkowego Prestige.

W trzecim dniu tj. w niedzielę o godzinie 11.00 przy kościele św. Anny w Krajence odprawiona została polowa msza święta odpustowa. Następnie o godzinie 15.00 w parku przy krajeńskim amfiteatrze odbyła się Parafiada. Pośród wielu przygotowanych atrakcji na mieszkańców czekały: loterie, licytacje, parada motocykli, koncert zespołu FOR DREAMS, animacje, pokazy: pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków OSP w Krajence, kobiecej sekcji średniowiecza. Każdy miał możliwość nabycia produktów z bogatej oferty gastronomicznej.

Składamy podziękowania niezawodnej krajeńskiej publiczności, gościom, wszystkim uczestnikom, artystom, wolontariuszom i sponsorom za udział w tym wydarzeniu.

Organizatorami Dni Krajenki 2018 byli: Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka, Krajeński Ośrodek Kultury, Parafia pw. św. Anny w Krajence.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
"Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna
Modernizacja boiska szkolnego w Krajence zakończona

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl / Paweł Brzeziński / foto: krajenka.pl / Magdalena Qdb oraz KOK

Komentarze