Debata społeczna z Policją w Gminie Zakrzewo

03.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #debata   #społeczeństwo   #bezpieczeństwo   #zakrzewo   

29 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowa Policji w Złotowie zorganizowali debatę społeczną, która odbyła się w Auli Urzędu Gminy w Zakrzewie. Podczas spotkania policjanci złotowskiej komendy zapoznali mieszkańców z nowymi sposobami kontaktu z dzielnicowymi oraz interaktywnymi narzędziami umożliwiającymi obywatelom osobistą reakcję na negatywne zjawiska, jakie zauważają wokół siebie.

 

Podczas debaty oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie szczegółowo przypomniał zasady korzystania z funkcjonującej już od 20 września 2016 roku na terenie powiatu złotowskiego interaktywnej aplikacji "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Następnie przedstawił mieszkańcom dane statystyczne obrazujące ilość zgłoszeń przekazanych złotowskiej policji przez mieszkańców Gminy Zakrzewo od momentu uruchomienia narzędzia. Dotychczas za pomocą interaktywnej strony internetowej mieszkańcy Gminy Zakrzewo nanieśli 28 zgłoszeń. W trakcie wystąpienia mł. asp. Maciej Forecki zachęcał wszystkich obecnych do skorzystania z tego innowacyjnego narzędzia podkreślając jednocześnie, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji Policji należy jednak w tradycyjny sposób dokonać telefonicznego zgłoszenia za pomocą linii alarmowej 112 lub 997.

Kolejnym tematem debaty był program "Dzielnicowy Bliżej Nas" i aplikacja "Moja Komenda". Założeniem nowego programu jest przybliżenie policjanta-dzielnicowego do mieszkańców jego rejonu działania oraz zwiększenie jego obecności w rejonie służbowym. Podczas debaty Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie nadkom. Marcin Kowalski wielokrotnie podkreślał, że dzielnicowy ma być łącznikiem pomiędzy społeczeństwem a Policją, samodzielnym inicjatorem przedsięwzięć, które pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa w podległym mu rejonie służbowym. W ramach przygotowań do nowej koncepcji służby dzielnicowych, aby kontakt z nim był zdecydowanie prostszy każdy z dzielnicowych złotowskiej komendy został wyposażony w służbowy telefon komórkowy i adres poczty elektronicznej przypisanej do rejonu służbowego. Kolejnym elementem nowego podejścia do służby dzielnicowego jest również uruchomiona aplikacja "Moja komenda". Bezpłatna usługa, za pomocą której w prosty sposób odnaleźć można najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak do niej dotrzeć czy też skontaktować się właśnie dzielnicowym, który opiekuje się naszym miejscem zamieszkania.

Następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jarosław Dobrzyński przedstawił zebranym bieżącą analizę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wskazując ilość zdarzeń drogowych, wypadków, kolizji odnotowanych w 2017 roku porównując je do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Po zakończeniu wystąpień prelegentów nadszedł czas na zadawanie pytań. Dyskusja dotyczyła m.in. nowej koncepcji służby dzielnicowych, infrastruktury drogowej, lokalnych problemów mieszkańców Gminy Zakrzewo, a także nowych narzędzi komunikacji Policji z mieszkańcami powiatu złotowskiego.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie nadkomisarz Marcin Kowalski oraz Wójt Gminy Zakrzewo Pan Henryk Dobrosielski podkreślali jak ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w dziedzinie budowania bezpieczeństwa lokalnego czemu właśnie służyć mają nowe narzędzia techniczne.

Wiceszef złotowskich policjantów podsumowując debatę podziękował za wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa, podkreślając jednocześnie, że będą one szczegółowo analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.

 

To może Cię także zainteresować:
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
Bezpieczeństwo najmłodszych przede wszystkim
Wypadek w miejscowości Klukowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze