Debata Społeczna z mieszkańcami Gminy Tarnówka

02.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #debata   #tarnówka   

Jak funkcjonuje aplikacja „Moja Komenda”, jakie zagrożenia zgłaszają mieszkańcy gminy Tarnówka poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak ważną rolę odgrywają dzielnicowi w kontakcie ze społeczeństwem i co zrobić, aby było bezpieczniej na drogach gminy Tarnówka to główne tematy poruszane podczas debaty społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie w sali Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury w Tarnówce.

 

Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk oraz Wójt Gminy Tarnówka Jacek Mościcki. W spotkaniu udział wzięli, przedstawiciele administracji samorządowej, policjanci oraz mieszkańcy gminy Tarnówka. 

W trakcie swojego wystąpienia Komendant Komisariatu Policji w Krajence podkom. Łukasz Hoffmann zaprezentował zebranym założenia nowego programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", którego celem jest zwiększenie kompetencji oraz obecności dzielnicowych w podległych rejonach służbowych, aby jak najszybciej reagowali na problemy mieszkańców. Następnie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji st. asp. Damian Korzeniowski szczegółowo przypomniał zasady korzystania z funkcjonującej już od 20 września 2016 roku na terenie powiatu złotowskiego interaktywnej aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Zaprezentował uczestnikom debaty dane statystyczne obrazujące ilość zgłoszeń przekazanych złotowskiej policji przez mieszkańców miasta Złotów od momentu uruchomienia narzędzia. 

W dalszej części debaty podkom. Maciej Forecki zaprezentował funkcjonalność aplikacji "Moja Komenda". Aplikacji bezpłatnej i dostępnej dla każdego o obywatela, za pomocą której w prosty sposób odnaleźć można najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak do niej dotrzeć czy też skontaktować się właśnie z dzielnicowym, który opiekuje się naszym miejscem zamieszkania. 

Podczas debaty Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk wielokrotnie podkreślał, że dzielnicowy ma być łącznikiem pomiędzy społeczeństwem a Policją, samodzielnym inicjatorem przedsięwzięć, które pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa w podległym mu rejonie służbowym. 

Następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jarosław Dobrzyński przedstawił zebranym bieżącą analizę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wskazując ilość wypadków i kolizji odnotowanych od 2013 do 2019 na terenie gminy Tarnówka w porównaniu do ilości zdarzeń drogowych na terenie powiatu w analogicznym okresie. 

Kulminacyjny moment spotkania stanowiła wspólna dyskusja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Tarnówka. 

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk podsumowując debatę podziękował za wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa, podkreślając jednocześnie, że będą one szczegółowo analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.To może Cię także zainteresować:
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Policyjne działania "Prędkość - Zero Tolerancji"
Pijany kierowca zakończył podróż dachowaniem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze