Czworonogi z plażą

23.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#jezioro   #woda   #kąpiel   #pies   #plaża   #zlotów   

Za nami niezwykle upalne lato – plaże miejskie cieszyły się sporym zainteresowaniem w trakcie sezonu kąpielowego, jednak zdarzały się incydenty, gdzie właściciele zwierząt wpuszczali swoje pupile do wody w najbliższym otoczeniu innych kąpiących się osób.

 

Pojawiały się głosy proszące o wyznaczenie strefy kąpielowej dla zwierząt, która rozwiążę ten problem i zapewni bezpieczny wypoczynek zarówno zwierzętom, jak i ludziom. W odpowiedzi na te prośby oraz interpelację, jaką na jednej z sesji Rady Miejskiej złożył radny Maciej Zając, taka strefa powstała na Jeziorze Miejskim. 

Największe upały już za nami, jednak nie czekając na ich powrót w przyszłym roku, już teraz oddano do dyspozycji zwierząt ich własną plażę. Znajduje się ona w pobliżu parkingu przy złotowskiej promenadzie, w miejscu wodowania łodzi. 

Wszystkim właścicielom czworonogów przypominamy, że ponoszą oni pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich zwierząt. Do obowiązków właścicieli należy również niezwłoczne usunięcie z terenu plaży zanieczyszczenia pozostawionego przez zwierzę poprzez umieszczenie go w woreczku, a następnie wyrzucenie do oznakowanego pojemnika na terenie plaży oraz korzystanie ze strefy w sposób bezpieczny i nieuciążliwy dla innych użytkowników.


To może Cię także zainteresować:
Promenada w toku
Tragedia nad jeziorem Wielkim w Jastrowiu
Poseł Piechowiak z wizytą na Złotowszczyźnie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.pl

Komentarze