"Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna

06.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#ścieżka   #edukacja   #jezioro   #głubczyn   #krajenka   

Stowarzyszenie Pomocy Publicznej Szkole Podstawowej w Głubczynie, w wyniku starań o dofinansowanie podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania "Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego programem w zakresie Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

 

Prace wokół głubczyńskiego jeziora już się zakończyły, we wtorek 31.07.2018r. dokonano odbioru inwestycji. W ramach zadania z kostki polbruk wykonana została ścieżka długości 250 m. Ponadto wzdłuż nowo wybudowanej ścieżki zamontowano 6 tablic edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Wykonawcą zadania była firma „Redom” z Zakrzewa.

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej miejscowości Głubczyn i Gminy Krajenka, a także do upowszechniania aktywnego wypoczynku, rozwijania aktywności społeczności lokalnej poprzez stworzenie warunków do bezpiecznego i miłego spędzania wolnego czasu.

Wartość wykonanej inwestycji: 71 049,02zł, z czego dofinansowanie pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska wynosi 53 126,00zł, pozostałe 17 923,02zł to środki Stowarzyszenia Pomocy Publicznej Szkole Podstawowej w Głubczynie, pochodzące z dotacji oraz udzielonej przez Gminę i Miasto Krajenka pożyczki, która zostanie zwrócona po otrzymaniu przez Stowarzyszenie środków z PROW.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Zawody wędkarskie strażaków powiatu złotowskiego
Dni Krajenki 2018

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl / foto: krajenka.pl

Komentarze