Czego nie powinieneś samodzielnie naprawiać w swoim samochodzie

12.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#samochód   #naprawa   #mechanik   

Kiedy jesteś właścicielem samochodu, możesz czuć pokusę, aby nauczyć się samodzielnie dokonywać prostych napraw. W końcu posiadanie, obsługa i konserwacja pojazdu są drogie, a ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, to płacenie swoich ciężko zarobionych pieniędzy mechanikowi za naprawę, którą możesz wykonać w domu, zaoszczędzając gotówkę.

 

Istnieją jednak pewne usterki samochodów, które zawsze powinny być usuwane przez profesjonalistów, niezależnie od tego, czy uważasz, że możesz to zrobić samemu. Czasami początkowa oszczędność kosztów samodzielnej naprawy  może kosztować cię znacznie więcej, gdy okaże się, że nie zrobiłeś tego dobrze, a na dodatek zepsułeś coś innego, lub kombinując przy naprawie straciłeś prawo do napraw gwarancyjnych. Poniżej znajduje się kilka sytuacji, w których najlepiej jest skontaktować się z dobrym mechanikiem – na przykład z serwisem Skoda Centrum Poznań (odwiedź stronę internetową skoda.centrumpoznan.pl aby dowiedzieć się więcej).

 

Wymontowanie silnika

Jeśli twój silnik zakończy swój żywot i nastanie potrzeba kupna nowego, zastąpienie go jest ogromnym przedsięwzięciem. Aby to zrobić, będziesz potrzebował dźwigu i wielu innych specjalistycznych narzędzi, sprzętu i wiedzy. Jeśli więc nigdy wcześniej nie wymieniałeś silnika, najlepiej będzie, gdy zgłosisz się do specjalisty w tym zakresie. Profesjonalny mechanik zrobi to poprawnie i bezpiecznie.

 

Hamulce

Jeśli nie jesteś bardzo pewny swoich umiejętności w zakresie napraw mechanicznych, powinieneś skontaktować się z certyfikowanym specjalistą, który wykona wszelkie potrzebne korekty lub naprawy układu hamulcowego twojego samochodu. Wszelkie błędy lub niedopatrzenia w tym obszarze mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla ciebie i twoich pasażerów. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zostaniesz winnym wypadku i wyjdzie na jaw, że sam próbowałeś naprawiać lub konserwować hamulce, twoja odpowiedzialność w tej sytuacji może gwałtownie wzrosnąć.

 

Świece zapłonowe

Świece zapłonowe mogą wydawać się prostym do naprawienia problemem, ale uszkodzone świece zapłonowe mogą stopić katalizator lub obniżyć przebieg, co może przysporzyć ci ogromnych i niepotrzebnych kosztów. Za stosunkowo niską cenę doświadczony mechanik może zaoszczędzić setki złotych kosztów naprawy lub wymiany, upewniając się, że świece zapłonowe są prawidłowo zainstalowane i poprawnie funkcjonują.

 

Pasy bezpieczeństwa

Podobnie jak w przypadku hamulców, pasy bezpieczeństwa nie są czymś, na czym powinieneś oszczędzać; Konsekwencje amatorskiej naprawy pasów bezpieczeństwa mogą być tragiczne. Jeśli podejrzewasz, że system pasów bezpieczeństwa twojego samochodu działa nieprawidłowo, staje się słaby lub uległ zużyciu lub postrzępieniu, natychmiast sprawdź go w autoryzowanym serwisie (na przykład w serwisie Skoda Centrum Poznań) i napraw go tak szybko, jak to możliwe. Nie chcesz czekać do ostatniej chwili, aby przekonać się, że pasy bezpieczeństwa nie działają, gdy jest za późno, aby cokolwiek z tym zrobić.

 

Nawet jeśli jesteś mistrzem mechanicznym i rutynowo naprawiałeś swój pojazd w przeszłości, rozważ regularne sprawdzanie swojego samochodu przez innego profesjonalnego mechanika. Daje to dwie rzeczy: drugi zestaw oczu, aby obiektywnie ocenić stan twojego samochodu i jakość twoich napraw, dając ci znać, jeśli coś przeoczyłeś lub popełniłeś błąd, oraz obejmuje cię ubezpieczeniem na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z twoim samochodem i musisz udowodnić, że nie było to spowodowane twoim majsterkowaniem.

 

To może Cię także zainteresować:
Kompletnie pijany wjechał w zaparkowany samochód
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Ługi
Nowy samochód w OSP Sypniewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze