Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #jezioro   #lód   #złotów   

W ramach prowadzonych zajęć doskonalenia zawodowego w m-cu lutym zmiany służbowe jednostki ratowniczo-gaśniczej złotowskiej komendy powiatowej PSP, uwzględniając aktualnie panujące warunki atmosferyczne przeprowadzają cykliczne ćwiczenia na zbiornikach wodnych, gdzie realizują i ćwiczą różne techniki dotarcia do osób poszkodowanych i ich ewakuacji z pokrywy lodowej bądź bezpośrednio z przerębli i pęknięć powstałych na zamarzniętych akwenach.

 

Dodatkowo realizowane są rozpoznania operacyjne charakterystycznych obiektów, gdzie tym razem przeprowadzone zostały na obiekcie budowlanym nieeksploatowanej obecnie kolejowej wieży ciśnień w Złotowie, w celu praktycznego przygotowania do prowadzenia rzeczywistych działań ratowniczych.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar w Drożyskach Wielkich
Uczcili pamięć bohaterów
O rozwoju Złotowa z wiceministrem Piechowiakiem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Komentarze