Ćwiczenia „SMOLARY 2017”

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #ćwiczenia   #tarnówka   

20 kwietnia 2017 r. na kompleksie leśnym Nadleśnictwa Płytnica odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. „SMOLARY 2017” dla SiS JOP z terenu powiatu złotowskiego i wałeckiego sformowanych w pododdział kompanii gaśniczej o kryptonimie „KRAJNA”.

 

Około 120 strażaków podzielonych na 5 plutonów doskonaliło swoje umiejętności i wiedzę. Scenariusz ćwiczeń obejmował rozprzestrzeniający się pożar obszaru leśnego o łącznej powierzchni kilkunastu ha w okolicach Nadleśnictwa Płytnica, leśnictwo Smolary, oddział 118b. Działania podjęte przez SiS przybywające na miejsce polegały na podejmowaniu doraźnych działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia na skrzydłach pożaru zaś poprzez zrzuty z samolotu gaśniczego i działań na ziemi przez JOP gaszono pozorowany pożar. Manewry trwały blisko 5 godzin i zakończyły się wspólną odprawą i posiłkiem. W działaniach brało udział ponad 20 zastępów straży pożarnej z KW PSP Poznań, KP PSP Złotów, JRG Złotów, JRG Wałcz i OSP z pow. złotowskiego i wałeckiego , a także samolot gaśniczy z LBL Krępsko, Policja i Nadleśnictwo.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy podsumowali 2017 rok
Pożar mieszkania w Skokach
Wypadek na DW 188 w pobliżu Lipki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: osplotyn.pl | foto: osplotyn.pl

Komentarze