Ciosaniec-Pniewo. Przebudowa za nami

10.11.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#droga   #przebudowa   #inwestycja   #okonek   

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1011P Ciosaniec-Pniewo” to jedna z tych inwestycji, na której wykonanie mieszkańcy gminy Okonek czekali z ogromną niecierpliwością.

 

Dziś, dzięki środkom, jakie Powiat Złotowski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych, możemy powiedzieć: mamy to! Roboty na przedmiotowym odcinku już się zakończyły, więc kierowcy mogą podróżować komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

O tym, jak ważna dla lokalnej społeczności była to inwestycja rozmawiano w terenie. Jej przebieg relacjonowała Radna Rady Powiatu Złotowskiego i jednocześnie sołtys Ciosańca Jolanta Grzonka, która z racji obu funkcji, pozostając w stałym kontakcie ze Starostą Złotowskim Ryszardem Goławskim, codziennie przyglądała się pracy drogowców. Efekty wspólnie z Jolantą Grzonką i Ryszardem Goławskim podsumowali dziś Radny Rady Powiatu Złotowskiego Ryszard Król i Burmistrz Okonka Andrzej Jasiłek.

Przypomnijmy, na realizację inwestycji pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 1011P Ciosaniec-Pniewo" samorząd powiatowy uzyskał dofinansowanie na poziomie 80 % ogólnej wartości zadania, tj. w kwocie 1.063.040, 52 zł. Pozostałe 20 % wspólnie zabezpieczyły Powiat Złotowski i gmina Okonek.

Całościowy koszt przedmiotowej inwestycji to 1.328.800, 65 zł. Wykonała ją firma Redon Nakło Sp. z o.o. 

Realizując projekt udało się spełnić jego główne założenie, którym była poprawa dostępności komunikacyjnej w szeroko pojętym zakresie – zarówno inwestycyjnym, jak również miasta Jastrowia, miejsc pracy, szkół, przedszkoli, służby zdrowia i rozmaitych obiektów użyteczności publicznej.Przebudowana droga będzie składową nowoczesnej, spójnej sieci infrastruktury drogowej pozwalającej na niezawodną i bezpieczną komunikację, a także elementem pozwalającym na zwiększenie aktywności gospodarczej na terenie wiejskim. 

Należy dodać, że - już poza projektem - na przebudowanym odcinku zostanie wykonane oznakowanie poziome.


To może Cię także zainteresować:
Pożary w budynkach mieszkalnych
Pojechali do awantury rodzinnej, znaleźli narkotyki
Niemiłe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska

Komentarze