Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii

13.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wypadek   #zakrzewo   

Chwila nieuwagi wystarczy, aby doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Wczoraj w wyniku wypadku i kolizji drogowej, do których doszło na drogach powiatu złotowskiego dwoje dorosłych osób oraz 9-letni chłopiec trafili do szpitali w Złotowie i Pile. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło 12 lipca br. około godz. 14.40 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 189 pomiędzy miejscowościami Kujan - Sępólno Krajeńskie z drogą powiatową nr 1038. Kierujący samochodem Hyundai 70-letni mieszkaniec Poznania wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą wojewódzka 29-letniemu kierowcy fiata. Ustalenia policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia na miejscu wskazują, że przypuszczalnie kierujący osobowym hyundaiem nie zauważył nadjeżdżającego z jego prawej strony fiata punto. Kierujący, którzy uczestniczyli w zdarzeniu zostali przetransportowani do Szpitala Powiatowego w Złotowie. W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez policjantów w związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać 70-letniemu kierowcy prawo jazdy, gdyż swoim zachowaniem poważnie zagroził swojemu bezpieczeństwu, a także bezpieczeństwu kierowcy fiata. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych funkcjonariusze złotowskiej „drogówki” ustalili, że 29-letni kierowca fiata nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia ostatecznie wyjaśni prowadzone przez złotowskich funkcjonariuszy postępowanie.

Do kolejnego zdarzenia doszło 12 lipca krótko przed godziną 15.00 w miejscowości Nowy Głomsk na drodze powiatowej nr 1033. Jadący rowerkiem 9-letni chłopiec nagle wtargnął na drogę bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód marki Mercedes. Na szczęście kierujący samochodem ciężarowym 30-letni mieszkaniec Piły prawdopodobnie poruszał się z niewielką prędkością, dlatego też chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Policja przestrzega przed zachowaniami, które mogą zdekoncentrować kierujących na drodze. W niektórych przypadkach wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do zdarzenia drogowego. We wczorajszych zdarzeniach na szczęście nikt nie odniósł bardzo poważnych obrażeń, niemniej jednak należy pamiętać, że ów chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie lub życie. Policja ostrzega przed zbytnim pośpiechem „za kółkiem”. Należy respektować obowiązujące przepisy, oraz dostosować prędkość jazdy do warunków na drodze.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Nietrzeźwa i bez uprawnień wiozła dzieci bez fotelików

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze