Chodnik w Czernicach - II etap inwestycji już wkrótce

06.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#chodnik   #inwestycja   #czernice   #zakrzewo   

Dzięki dobrej współpracy Powiatu Złotowskiego z gminą Zakrzewo w ubiegłym roku wybudowano w Czernicach chodnik o długości nieco ponad 1 kilometra. Starosta Ryszard Goławski i ówczesny wójt Henryk Dobrosielski zapowiadali wówczas, że jest to pierwszy etap tej inwestycji, a prace będą kontynuowane. 4 kwietnia br. w sali wiejskiej w Czernicach, w obecności sołtysa Władysława Jonatza i mieszkańców tej wsi, wspomniana deklaracja została potwierdzona.

 

Starosta wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosławem Jaskólskim oraz aktualnym wójtem gminy Zakrzewo Markiem Buławą poinformowali, że w bieżącym roku powstanie kolejny odcinek chodnika - w kierunku Głomska - również o długości ok. 1 kilometra. Ponadto przy kościele w Czernicach wybudowany zostanie mały parking. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, Powiat Złotowski i gmina Zakrzewo podzielą się kosztami wspomnianych inwestycji po połowie. 

Obie z pewnością znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców, na co uwagę zwracali uczestnicy spotkania.


To może Cię także zainteresować:
Burmistrz Stefan Kitela wizytował krajeńską inwestycję
Zakrzewo za strajkiem, Stara Wiśniewka przeciwko
Gminny Dzień Sołtysa w Starej Wiśniewce

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze