Budowa wiaty integracyjnej przy Stadionie Miejskim w Krajence

16.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wiata   #budowa   #integracja   #stadion   #krajenka   

Ludowy Zespół Sportowy Iskra Krajenka w wyniku starań o dofinansowanie podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania "Budowa wiaty integracyjnej wraz z zagospodarowaniem otoczenia przy Stadionie Miejskim w Krajence”, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego programem w zakresie budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

 

W pierwszym tygodniu lipca przy Stadionie Miejskim w Krajence rozpoczęła się budowa wiaty integracyjnej. Od istniejącej furtki do wiaty prowadził będzie chodnik wykonany z kostki brukowej. W ramach inwestycji zakupionych zostanie 10 ławo – stołów oraz 2 komplety gry plenerowej molkky. Przy wiacie wykonany zostanie ponadto grill betonowy oraz nasadzenia. Wykonawcą zadania jest firma Tivolo Mieczysław Gniot & Romuald Zdrenka Sp. J. z Zakrzewa.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia zwiększy się dostępność do ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej. Projekt ma na celu rozwijanie aktywności społeczności lokalnej poprzez stworzenie miejsca rekreacji umożliwiającego mieszkańcom bezpiecznie i zdrowo spędzać czas wolny, czynnie wypoczywać i spotykać się.

Wartość inwestycji - 58 374,20zł, z czego dofinansowanie pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska wynosi 46 039,00zł, pozostałe 12 335,20zł to środki własne Beneficjenta czyli Ludowego Zespołu Sportowego Iskra Krajenka.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
"Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna
Umowa na przebudowę ulicy Słowackiego w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze