Budowa sali sportowej przy jastrowskim SOSW

28.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #sala sportowa   #budowa   #jastrowie   

Czas płynie szybko. Jeszcze niedawno budowa sali sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jastrowiu mieściła się w sferze marzeń uczniów i nauczycieli tej placówki, a już teraz nabrały one bardzo konkretnych kształtów.

 

27 lipca br. przed południem w Starostwie Powiatowym w Złotowie podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji pod nazwą "Rozbudowa budynku szkolnego o halę sportową wraz z jego częściową przebudową" - firmą Hosta Group Sp. z o.o. Sp. k. z Grębocina.

Podpisy na wspomnianym dokumencie, oprócz reprezentanta wymienionej spółki, przy kontrasygnacie skarbnika Grzegorza Piękosia i w obecności dyrektora Ośrodka Macieja Nowickiego, inspektora nadzoru inwestorskiego Jacka Trybuchowicza oraz pracownika starostwa Jana Zamczyka, złożyli starosta Ryszard Goławski i jego zastępca Daniel Sztych.

Przypomnijmy - przy jastrowskim SOSW powstanie sala sportowa z widownią i częścią edukacyjno-terapeutyczną, w której zlokalizowane zostaną cztery pracownie specjalistyczne: fizjoterapii, gier i zabaw ruchowych, integracji sensorycznej oraz ćwiczeń siłowych.

W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się również pomieszczenia pomocnicze związane z jego obsługą, m. in. szatnie z natryskami i umywalniami, toalety, pomieszczenia techniczne, w tym magazyn sprzętu sportowego i pomieszczenie dla trenera.

Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Trzeba zaznaczyć, że realizacja przedmiotowej inwestycji nastąpi z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Projekt pod nazwą "Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu o salę sportową z widownią i częścią edukacyjno-terapeutyczną" uzyskał dofinansowanie ze środków Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem
Sesja Rady Miejskiej w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze