Bezpieczniej w harcerskich obozowiskach

16.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #bezpieczeństwo   #obóz   #wakacje   #dzieci   #harcerze   #okonek   

W pierwszej dekadzie lipca strażacy ze złotowskiej Komendy, kontynuowali działania prewencyjne w zakresie przygotowania obozowisk harcerskich na terenie powiatu złotowskiego do rozpoczynającego okresu letniego wypoczynku.

 

W ramach realizowanych działań przeprowadzono m.in. rozpoznania w zakresie możliwości dojazdów do obozowisk zarówno poprzez otaczające je kompleksy leśne jak również w zakresie dotarcia od strony akwenów a także w ramach sprawdzenia przygotowania do różnych działań ewakuacyjnych przeprowadzono pogadanki w zakresie bezpiecznego wypoczynku na obszarach leśnych naturalnych akwenach wodnych. Wielokierunkowe działania prewencyjne prowadzono m.in. wspólnie z funkcjonariuszami złotowskiej Policji. Ukoronowaniem działań było skuteczne uruchomienie na wszystkich trzech stanicach bezprzewodowej łączności radiowej w sieci UKF co pozwala na zachowanie nieprzerwanej łączności pomiędzy harcerskimi obozowiskami a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego, jako niezawodnego środka łączności w przypadku np. awarii bądź uszkodzenia lokalnych sieci telefonii GSM.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Zawody wędkarskie strażaków powiatu złotowskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia st.asp. Kazimierz Wiebskowski

Komentarze