"Bezpiecznie od Startu"

14.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #wiedza   #konkurs   #złotów   

11 kwietnia grupa uczniów z CKZiU przy ul. Norwida 10 wzięła udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych "Bezpiecznie od Startu". Szkołę ze Złotowa reprezentowali w Poznaniu: Adam Zdrenka, Damian Zdrenka, Tomasz Plewa i Daniel Klejbor.

 

Organizacją tego przedsięwzięcia na etapie regionalnym zajmują się Izby Rzemieślnicze, zrzeszone w nich Cechy Rzemiosł, Okręgowe Inspektoraty Pracy, Kuratorium Oświaty i szkoły zawodowe. Konkurs odbywa się pod patronatem Głównego Inspektora Pracy oraz Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego. Organizatorzy jednogłośnie podkreślają chęć popularyzowania wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy, zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy wśród zawodu w rzemiośle.

Tematyka, jaka obowiązuje biorących udział w konkursie posiada szeroki zakres, ponieważ dotyczy nie tylko prawa pracy, ale również dotyka wiedzy związanej z ergonomią, psychologią, ppoż. i udzielaniem pierwszej pomocy.

Wśród naszych uczniów najlepiej zaprezentował się Daniel Klejbor, który zajął V miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatowi konkursu nagrody i dyplomu, natomiast opiekunom grupy reprezentującej złotowszczyznę, Dorocie Mileszko i Stefanowi Kulwickiemu, dziękujemy!

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Na podst. CKZiU / Patrycja Kajewska | foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze