Bezpieczeństwo najmłodszych przede wszystkim

07.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dzieci   #przedszkole   #szkoła   #bezpieczeństwo   #dzielnicowy   #krajenka   #tarnówka   

Poczucie bezpieczeństwa stanowi istotną rolę w życiu każdego człowieka, zwłaszcza troska o bezpieczeństwo młodych ludzi jest szczególnie ważna. Właśnie dlatego dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krajence mł. asp. Sławomir Świątkowski spotyka się z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Krajenka i Tarnówka, aby podnosić ich świadomość o zagrożeniach występujących w otaczającym ich życiu oraz wskazuje sposoby jak sobie z nim radzić w sposób bezpieczny.

 

Spotkanie dzielnicowego z dziećmi odbyło się w dniach 24 i 26 września br. Dzielnicowy gościł w przedszkolu w Tarnówce oraz szkole podstawowej w miejscowości Skórka. Każda z grup najmłodszych mieszkańców powiatu złotowskiego aktywnie uczestniczyła w rozmowie na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się na drodze. Na przykładzie obrazków i pytań kierowanych do dzieci, funkcjonariusz przypominał maluchom numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych, jak zachować się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz uczulił na zagrożenia związane z poruszaniem się po drodze rowerem. Funkcjonariusz przestrzegał dzieci przed głaskaniem bezpańskich psów i kotów, a także przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi. Policjant zachęcali również dzieci do noszenia odblasków, które w znaczący sposób poprawiają ich widoczność na drodze.Wszystkie dzieci chętnie odpowiadały na pytania i żywo reagowały na omawiane treści. Maluchy mogły przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę, zrobić pamiątkowe zdjęcie z udziałem przedstawiciela służb mundurowych. Ponadto uczniowie ze szkoły podstawowej w Skórce mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz i zapoznać się z pracą dzielnicowego.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci zatrzymali "poszukiwacza skarbów"
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
Wypadek na skrzyżowaniu w Zakrzewie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze