Będą nowe boiska szkolne

27.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #boisko   #budowa   #krajenka   

Starania burmistrza Stefana Kiteli o pozyskanie dofinansowania na kolejne inwestycje w gminie przynoszą wymierne efekty. Tym razem zadanie dotyczy I etap realizacji projektu „Poprawa infrastruktury edukacyjnej na terenie gmin Pilskiego OSI – infrastruktura edukacji ogólnokształcącej na terenie Gminy Krajenka”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi priorytetowej 9. Infrastruktura dla kapitału ludzkiego. Działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. Poddziałanie 9.3.3. Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

 

A dokładnie inwestycja jest podzielone na dwie części.

Część I – Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej w Głubczynie, a zakres zamówienia obejmuje w szczególności: wykonanie boiska wielofunkcyjnego i bieżni okólnej o nawierzchni poliuretanowej oraz skoczni w dal; wykonanie drenażu francuskiego pod boiskiem oraz dostawę i montaż wyposażania.

Część II – Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej w Krajence – ul. Bydgoska 3 i zostanie tam wykonane boisko wielofunkcyjne i bieżni okólnej o nawierzchni poliuretanowej; dostawę i montaż wyposażania oraz przełożenie chodnika. Termin wykonania zadania – do końca września 2017 r. Wykonawcą robót jest firma Ada-Light Sp. z o.o. z Gostynina. Wartość robót wynosi łącznie ok 587 000 zł, w tym dofinansowanie ok 300 000 zł.

Natomiast w roku przyszłym zostanie wykonane boisko przy szkole, przy ul. Polańskiego.

 

Na zdjęciach: boisko przy szkole podstawowej w Głubczynie przed rozpoczęciem robót oraz pierwsze roboty.

 

To może Cię także zainteresować:
Warsztaty haftu krajeńskiego w Ekonomie
Wypadek drogowy na DW188
Ekologiczna akcja w Szkole Podstawowej w Skórce

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze