Anomalia pogodowe na terenie powiatu złotowskiego

02.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #interwencja   #pogoda   #wiatr   #deszcz   #powiat złotowski   

30 września 2019r. w wyniku przemieszczającego się nad Polską deszczowego frontu atmosferycznego na terenie powiatu złotowskiego odnotowano łącznie 44 zdarzenia wymagające interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej.

 

Główne działania straży pożarnej polegały na wypompowywaniu wody z zalanych dróg i szlaków komunikacyjnych, usuwaniu powalonych drzew na lokalnych drogach oraz zabezpieczaniu budynków, na których odnotowano uszkodzenia pokrycia dachowego. Łącznie do usuwania skutków gwałtownych opadów atmosferycznych i silnego porywistego wiatru zadysponowano 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w obsadzie 16 strażaków oraz 43 pojazdy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, których obsadę stanowiło 240 strażaków.To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze powiatowej w Czyżkowie
Praktyka najlepszą nauką
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.psp.wlkp.pl / opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: JOP obsługujące zdarzenia

Komentarze