Absolutorium dla Burmistrza

27.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sesja   #rada   #burmistrz   #absolutorium   #budżet   #jastrowie   

W dniu 20 lipca 2020 roku odbyła się XXIV Sesja Rady Miejskiej w Jastrowiu, która miała uroczysty charakter z uwagi na podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Jastrowie, z tytułu wykonania budżetu Gminy i Miasta Jastrowie za rok 2019.

 

Sesja miała uroczysty charakter z jeszcze jednego powodu. Przewodniczący Rady Miejskiej w Jastrowiu Krzysztof Bzowski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk uroczyście pożegnali odchodzące na emeryturę: Panią Jolantę Żendel – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jastrowiu oraz Panią Dorotę Hoszowską – Siarkiewicz – zastępcę kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jastrowiu. Pani Jola w urzędzie przepracowała 39 lat a Pani Dorota 33 lata. 

Po zakończeniu roku budżetowego Radni Rady Miejskiej oceniają pracę burmistrza – organu wykonawczego w zakresie działalności finansowej gminy. 

Podczas sesji Burmistrz Piotr Wojtiuk przedstawił „Raport o stanie Gminy i Miasta Jastrowie za 2019 rok”. Radni Rady Miejskiej w Jastrowiu podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi wotum zaufania.

Skarbnik Gminy i Miasta Jastrowie Teresa Czyżewska przedstawiła sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2019. 

Przed podjęciem decyzji radni zapoznali się z uchwałą Składu Orzekającego RIO w Poznaniu w sprawie wydania opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy i Miasta Jastrowie w 2019 r. 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Janusz Siwak odczytał wniosek w sprawie udzielenia Burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu w 2019r. RIO pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Jastrowie z tytułu wykonania budżetu za rok 2019. 

Radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu w 2019 roku. 

Ostatecznie Radni Rady Miejskiej w Jastrowiu jednogłośnie udzielili Burmistrzowi Piotrowi Wojtiukowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. 


To może Cię także zainteresować:
Pożary w budynkach mieszkalnych
Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja
Nowy Kierownik USC w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: jastrowie.pl UGiM Jastrowie Małgorzata Krause

Komentarze