38-letni mieszkaniec Złotowa prowadził pod wpływem narkotyków

15.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #złotów   

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej jednostki zatrzymali 38-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli łącznie 108 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany i amfetaminy. Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 10 lat więzienia.

 

Do zatrzymania mieszkańca Złotowa doszło 10 lutego br. na jednej z ulic miasta. 38-latek wzbudził zainteresowanie policjantów po tym, jak w mało skoordynowany sposób prowadził samochód marki Volkswagen. Mężczyzna prowadzący pojazd mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali go do policyjnej kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało, aby kierowca spożywał alkohol jednak zachowywał się bardzo nerwowo, a jego źrenice nie reagowały na światło. Policjanci postanowili więc przebadać go narkotestem do wstępnego sprawdzenia zawartości narkotyków w organizmie. Test wykazał wynik dodatni. W związku z tym od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań i doprowadzono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 gramów amfetaminy i 88 gramów suszu marihuany. To ilość, którą śmiało nazwać można znaczną. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, ale gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 10. Podczas przeszukania 38-latek twierdził, że całkowicie zapomniał o znalezionych narkotykach.

Teraz policjanci będą ustalać, jak dużo narkotyku znajdowało się w organizmie mężczyzny podczas zatrzymania – to od wyników analizy ilościowej zależy, czy usłyszy on jeszcze jeden zarzut. Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Prokuratur zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci pomogli obywatelce Norwegii
Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze
Uczcili pamięć bohaterów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie

Komentarze