30-latek przekroczył prędkość o 77km/h w terenie zabudowanym

10.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kontrola   #prędkość   #prawo jazdy   #jastrowie   

Policjanci zatrzymali kierowcę osobowego Opla jadącego z nadmierną prędkością. Za wykroczenie chcieli mu zabrać prawo jazdy, jak się jednak okazało 30-latek prawo jazdy nigdy nie posiadał jak oświadczył policjantom dopiero zapisał się na kurs.

 

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. 

8 czerwca br. funkcjonariusze złotowskiej drogówki zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca Opla Astry w Jastrowiu na ul. Roosevelta. Urządzenie wskazało 127 km/h w strefie ograniczenia do 50. Podczas sprawdzania tożsamości 30-latka, okazało się, że nie ma on prawa jazdy, nie dla tego, że zapomniał zabrać dokumentu, ale dlatego, że nigdy nie przystąpił do egzaminu, aby posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. 

Wspólnie z 30-latkiem podróżowała właścicielka pojazdu, która prawo jazdy posiadała mimo to pozwoliła prowadzić samochód przyjacielowi, który absolutnie nie powinien wsiadać za kierownicę. Wobec 30-letniego mieszkańca gminy Wągrowiec policjanci skierowali wniosek o ukaranie. Mężczyzna w trakcie przesłuchania dobrowolnie poddał się wysokiej karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 12 miesięcy. Nieodpowiedzialna właścicielka zastała ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do kierowania pojazdem osoby nie posiadającej uprawnień. 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów! Przypominamy, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń!

To może Cię także zainteresować:
30-latek odpowie za kradzieże z włamaniem
Policyjne podsumowanie długiego weekendu
Uciekli z miejsca kolizji - policjanci ustalili kierujących

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Złotowie

Komentarze