16-latek kierował samochodem terenowym bez uprawnień

30.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #auto   #kierowca   #nastolatek   #sypniewo   #jastrowie   

16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za kierowanie samochodem terenowym bez uprawnień i nie korzystanie w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Nastoletni chłopak przewoził trójkę młodszych sióstr oraz 61-letnią babcię, która poniesie konsekwencje udostępnienia pojazdu wnuczkowi, który jeździć samochodem zdecydowanie nie powinien.

 

W dniu 24 lipca br. około godz. 19.00 patrol złotowskiej drogówki zauważył na ul. Mickiewicza w Sypniewie samochód terenowy marki Mitsubishi Pajero, który nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej, a jego kierowca nie korzystał w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali więc samochód do kontroli drogowej. Jakież było ich zdziwienie kiedy okazało się, że za kierownicą dużego terenowego auta siedział nastoletni chłopak. Policjanci ustalili, że 16-latek kierował samochodem bez uprawnień za przyzwoleniem swojej 61-letniej babci, która siedziała obok na fotelu pasażera. Dodatkowo terenówką podróżowała trójka młodszych sióstr 16-latka. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. Nastoletni chłopak poniesie teraz konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Jego zachowaniem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich. Babcia zaś odpowie za udostępnienie samochodu wnuczkowi, który kierować nie powinien. Całe szczęście, że tą beztroską i nierozważną wakacyjną jazdę przerwali policjanci. Brak uprawnień, nieumiejętność prowadzenia terenowego auta mogła zakończyć zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Jastrowie: VII Piknik Historyczny

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze