100 kg ”lewego” tytoniu i skradziony samochód

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #tytoń   #auto   #kradzież   #jastrowie   

Około 100 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz skradzionego na terenie Niemiec Volkswagena Passata znaleźli i zabezpieczyli policjanci na posesji należącej do 36-latka w gminie Jastrowie. Mężczyzna natychmiast trafił do policyjnej izby zatrzymań w Złotowie. Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu przedstawili mężczyźnie zarzuty kilku przestępstw za które grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Policjanci służby kryminalnej z komisariatu Policji w Jastrowiu w trakcie wykonywanych czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców Jastrowia może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. 19 lipca br. kiedy mieli już pewność weszli na teren wytypowanej posesji na terenie miasta. W trakcie przeszukania terenu nieruchomości w karoserii stojącego na podwórzu dostawczego volkswagena znaleźli 5 worków z krajanką tytoniową bez znaków skarbowych akcyzy. Po zabezpieczeniu i przeważeniu nielegalnej kontrabandy okazało się, że policjanci udaremnili wprowadzenie do obiegu blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej, której wartość uszczupliła by skarb państwa o blisko 78 tysięcy złotych. Podczas czynności wykonywanych na terenie posesji należącej do 36-latka policjanci nabrali podejrzeń, że zaparkowany inny samochód osobowy może nie pochodzić z legalnego źródła. Podejrzenia miejscowych policjantów potwierdzili eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z zakresu mechanoskopii. Szczegółowe badania osobowego passata wykazały, że pole numeryczne VIN pojazdu zostało przerobiono. Policyjni specjaliści zdołali jednak odtworzyć prawdziwy numer identyfikacyjny samochodu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że samochód ten został skradziony na terenie Niemiec w 2011 roku. Właściciel posesji 36-letni mieszkaniec Jastrowia trafił wprost do policyjnej izby zatrzymań. Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, kradzieży pojazdu, fałszowania znaków identyfikacyjnych, urzędowego poświadczenia nieprawdy oraz umyślnego paserstwa. 36-latek sprzedał bowiem skradziony samochód. Mężczyzna przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów. Dodatkowo policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości 12 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To może Cię także zainteresować:
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci podsumowali 2017 rok
Wypadek drogowy na DW188

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze